ماجرای خرس مشهور ایرانی که به سربازی رفت! + عکس

به گزارش گروه وبگردی امیسا،   جالب است بدانید که خرس داستان ما یک خرس ایرانی بود که ابتدا در همدان یافته شد و سپس در ازای کنسرو به سربازان لهستانی فروخته شد. این خرس باهوش خیلی زود مورد توجه سربازان قرار گرفت و آن‌ها با این خرس بازی می‌کردند.

ماجرای خرس مشهور  ایرانی که به سربازی رفت! + عکس


بیشتربخوانید: ۲ حکایت شنیدنی و جالب از جنگ‌های تاریخی


به مرور زمان این خرس تا حدی مشهور شد که همه سربازان حاضر در ناحیه این که این خرس در آن حضور داشتند دوست داشتند به خرس سر بزنند. این خرس برخی از آموزش‌ها را نیز دید و به عضویت توپخانه در آمد. جالب است بدانید نام این خرس خوش شانس نیز بر اساس باور به خوش یمنی انتخاب شده بود. در زبان محلی نام او به معنای «کسی که جنگ را دوست دارد» یا «جنگجوی خندان» است.

ماجرای خرسی که به خدمت سربازی اعزام شد! / سفر جالب «ویتک» از همدان تا رم

این خرس جنگجو همراه ارتش به عراق، روسیه، فلسطین و جنوب ایتالیا سفر کرد. این خرس در نبرد مونت کاسینو با حمل جعبه‌های مهمات به کمک همرزمانش می‌پرداخت و گفته می‌شود که هیچگاه نیز باعث هیچ جعبه‌ای نشد. پس از ترک خاک اسکاتلند توسط نیرو‌های لهستانی، ویتک به باغ وحش سپرده شد. جالب است که سربازان این خرس را فراموش نکردند و بار‌ها به خرس سر زدند.

ماجرای خرس مشهور  ایرانی که به سربازی رفت! + عکس

این خرس نسبت به دیگر خرس‌ها بهره هوشی و قدرت ذهنی بالاتری داشت و در نتیجه یک همزیستی کاملا مسالمت آمیز با انسان‌ها داشت.

منبع : انتخاب

انتهای پیام/

ماجرای خرسی که به خدمت سربازی اعزام شد! / سفر جالب «ویتک» از همدان تا رم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *